Liturgický prehľad

 

v týždni od 13. júla  do 19. júla  2020

 

 

Ličartovce

Drienovská Nová Ves

Pondelok

13.7.

    18.00 † rod. Bednárovej, Marchevskej

Utorok

14.7.

  18.00 † Ján, Helena Vargoví a rodičia  

Streda

15.7.

Sv. Bonaventúru, biskupa a uč.Cirkvi (spomienka) 9.00 † Anna Jurková – živ.ruženec  

Štvrtok

16.7.

  7.30 zdr.B.p. Terézia Klesová  

Piatok

17.7.

Sv. Andreja Svorada a Benedikta, pust. (spomienka) 18.00 † Andrej Sepeši  

Sobota

18.7.

 

7.30 zdr.B.p. Helena  

Nedeľa

19.7.

16.nedeľa      „cez rok“      

9.30 †Anna Sabolová 8.00 za farnosť


Oznamy:
V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. č.0918 88 76 15.

 

 

Príloha:

 

Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej

Panna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.

Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvom a pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.

Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti. AMEN

 

Imprimatur: Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita

ABÚ Košice, Prot. č. 374/17