Liturgický prehľad

Dôležité, prečítať:
Vzhľadom na opatrenia ÚVZ SR, ktoré platia od 15. októbra je možné sláviť sv. omše pri maximálnej účasti 6 osôb. Z tohto dôvodu bude môcť byť na sv. omši len max.5 veriacich z rodiny, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená.

v týždni od 19. októbra  do 25. októbra  2020

Ličartovce

Drienovská Nová Ves

19.10.

17.00 † Jozef Bodocký – 1.výr.

20.10.

17.00 † Helena Jurková – pohr.

21.10.

7.30 † Elena, Ján, Štefan, Peter

22.10.

17.00 † Helena Mihaľová – pohr.

23.10.

17.00 zdr.B.p. Helena, František

24.10.

17.00 † Jozef Sepeši 16.00 zdr.B.p. r. Gregová

25.10.

30.nedeľa      „cez rok“

10.00 za farnosť 8.00 zdr.B.p. r. Staneková

Oznamy:
V prípade potreby ma môžete kontaktovať na tel. č.0918 88 76 15.

Vysluhovanie sviatosti zmierenia a pomazania chorých je možné len jednotlivo po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Zapisovanie úmyslov sv. omší slúžených pre Ličartovce v utorok 20.10. medzi 17.30 – 18.00 len telefonicky na č. 0918 887 615.

Dekrét o oslobodení od účasti na nedeľnej sv. omši:

Príloha:

Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej

Panna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.

Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvom a pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.

Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti. AMEN

Imprimatur: Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita

ABÚ Košice, Prot. č. 374/17